Mnogi proizvođači chat aplikacija nastojali su da iskoriste pravila o privatnosti koje je uveo Facebook/WhatsApp, kako bi nagovorili korisnike da pređu na njihova rešenja.
U posljednjih nekoliko dana, među tim aplikacijama je jako odskočio Signal, koji je postao najpopularnija besplatna aplikacija po preuzimanjima u Google Playu i App Storeu.
Ovih dana jedan od najvećih zagovaratelja Signala je postao Elon Musk, koji je na Twitter profilu objavio svojim pratiteljima (njih 42 miliona), kako zbog promene pravila WhatsAppa i traženja obaveznog pristanka na nove uslove od strane Facebooka, preporučuje svima prelazak na Signal.
No pravi razlog zbog kojeg je Signal u posljednjih nedelju dana postao jako popularan leži u nekim drugim stvarima. Naime, najveći bum Signala dolazi u SAD-u, nakon što su Facebook i Twitter blokirali račune Donalda Trumpa, pa su njegovi sledbenici odlučili da pređu na druge platforme, među kojima im se nekako najviše dopada Signal Messenger, koji je u posljednjih nedelju dana preuzet čak 17,8 milliona puta, što je strašan rast, obzirom da je aplikacija u vlasništvu neprofitne organizacije Signal Foundation pre toga ostvarivala u prosjeku oko 50 hiljada preuzimanja dnevno.
Bez obzira na veliki rast, Signal je još uvek, kako to kažu Ameri, "underdog", jer je WhatsApp i dalje najpopularnija platforma s oko 2 milijarde mesečnih korisnika, dok ih je Signal prikupio oko 20 miliona.
Osim zbog Muska i Trumpovih fanova, Signal je veliki rast imao i u vreme Black Lives Matter protesta prošlog leta, kada su ga javno počeli podržavati mnogi aktivisti i novinari, kojima se dopalo to što aplikacija poruke nikada ne pohranjuje na platformine servere i mogu se dekriptirarati isključivo na uređajima korisnika kojima su poslate.
Komentari
0
Pošalji komentar
stranica 1 / 1